O produkcie Co musisz wiedziec o stresie Skuteczna pomoc Zbadaj poziom stresu Na zasypianie Forsen Forte z Melatoniną Olimp Premium Club   Przejdź do sklepu
wstecz
objawy stresu

Objawy stresu i jego pochodzenie

Aby poradzić sobie ze stresem organizm potrzebuje odpowiednich mechanizmów adaptacyjnych. Reakcje adaptacyjne działają według stałego modelu i są niezależne od rodzajów czynników stresogennych. W biologii stresu najważniejszą rolę pełnią: układ współczulny oraz tzw. oś HPA (podwzgórze – przysadka - nadnercza)


naturalny preparat przeciwko stresowi

Naturalny preparat przeciwko stresowi

Stres jest zjawiskiem, który towarzyszył nam od zawsze. Jego krótkotrwałe oddziaływanie jest dla nas najczęściej pozytywne – pomaga nam się zmobilizować, zwiększa nasze możliwości i pozwala błyskawicznie reagować, gdy jest to konieczne. Jednak jego długotrwałe oddziaływanie jest dla nas niszczące. Jak skutecznie sobie z nim radzić? Przede wszystkim zwiększać odporność na sytuacje stresowe.


zrodla stresu foto

Zródła stresu i mechanizmy reakcji organizmu

Sytuacje zawodowe nie pozostają nam obojętne i niestety też w dużej mierze przyczyniają się do powstawania stresu. Najczęstszymi przyczynami zawodowymi wywołującymi stres są utrata pracy, kłopoty z przełożonym, presja czasu, obciążenie umysłowe i fizyczne, zmiana pracy, egzaminy, zmiana zawodu, a także przejście na emeryturę.

przewlekły stres foto

Jak rozpoznać przewlekły stres?

Chroniczny stres związany z poważnymi zmianami w życiu prywatnym i zawodowym sprawia, że gorzej śpimy, prześladuje nas uczucie niepokoju, łatwiej ulegamy nałogom oraz pogarszają się relacje z bliskimi.
Najlepsze metody
na stres i nerwy

Dzięki dokładnej analizie nauczysz się rozładowywać negatywne emocje, unikać stresujących sytuacji oraz reagować na stres w sposób opanowany

najlepsze metody na stress i nerwy

Badanie stresu

Natężenie odczuwanego stresu dla wielu z nas jest pojęciem niejasnym. Niektórzy przez długotrwały stres rozumieją odczuwanie jego skutków raz na kilka dni. Dla innych, przywykłych już do funkcjonowania w stresującym środowisku, oznacza to nerwowe sytuacje nawet kilka razy dziennie.

zbadaj-stres

Kłopoty z zasypianiem


przejdź do strony

Kłopoty z zasyianiem - Forsen Forte

Aplikacja mobilna


Aplikacja umożliwia skanowanie kodów z opakowań, dodawanie punktów do Twojego konta i wymianę ich na nagrody. Cały program Olimp Premium Club pod ręką!

Olimp Premium Club - Konkurs